نامه ای سرگشاده به وزیر بازرگانی جناب آقای دکترمیر کاظمی

این مورد را ارزیابی کنید
(2 رای‌ها)

واقع مطلب این است که معلولی را میبینم که علت را بلعیده است.قبل از طرح موضوع بنده اقرار دارم که دولت آقای احمدی نژاد و مجلس شورای اسلامی حتی قوه قضائی کشور همه سعی دارند که تورم را مهار کنند، چون در نهایت تورم به نفع هیچکس نیست. من در شغل خود هرسال شاهد یک نمایشگاهی هستم بنام Medex که شرکت نمایشگاه بین المللی تهران آن را برگزار میکند این شرکت و هیئت مدیره آن فارغ از هرمطلبی آتش تورم را در بازار صنایع چوب کشور شعله ور میسازد. (صنایع چوب ده درصد از صنایع کشور را شامل میشود) هیئت مدیره و گردانندگان این شرکت بی توجه به علت جایگاهی خود که اساسا به چه منظور تشکیل یافته است. جهت ایجاز کلام فقط اشاره ای دارم به لایحه شماره 4462/1356 مورخ 30/8/1367 که در مورخ 29/1/1378 مجلس شورای اسلامی تصویب و به تایید شورای نگهبان رسیده است و در اجرای اصل یکصد و بیست و سوم قانون اساسی به پیوست به دولت ارسال شده است. اساس نامه این شرکت مشتمل بر بیست و شش ماده است در 9/2/1378 به تایید شورای نگهبان رسیده است.هیئت تصمیم گیرنده به نرخ این نمایشگاه در عمل تافته جدا بافته بی تفاوت به موضوع و تورم از یک سو و فراموشی مواد بیست و شش گانه اساس نامه شرکت نمایشگاهی از سوی دیگر و تنها توجه به بیلان مالی  شرکت دارند که، سایه سنگینی است مثل بختک که صنایع کشور را مورد آزار قرار میدهد. وجود نمایشگاه برای صنایع و پژوهش گران و بازار و بازرگانی کشور یک امر حیاتی است اما سوء استفاده نمودن از این امر ضربه ایست بر پیکر اقتصاد، صنعت و علم و پژوهش و درنهایت از حیث اقتصادی لطمه به سبد خانوار میرساند.

قیمت های هر مترمربع هرسال تساعدی رو به رشد قرار دارد.در سال جاری هر مترمربع به دویست و چهل و پنج یورورسیده است درصورتیکه سال 85 این نرخ نود و نه دلار بود.

برای اینکه مقایسه ای داشته باشیم مثالی مطرح میسازم، نرخ دستمزد یک کارگر آلمانی ده یورو برای یک ساعت کاری معمول آن کشور است، نرخ دستمزد یک کارگر ایرانی را در یک ساعت دوهزار تومان هم به حساب بیاوریم حاصل مقایسه این است که دستمزد یک کارگر ایرانی یک هفتم مزد کارگر آلمانی است.سایر موارد دیگر هم به همین مقیاس میباشد.

اینجانب ایمیلی را دریافت نموده ام درخصوص نرخ نمایشگاهی به هر مترمربع در کشور آلمان این نرخ پس از سه بار از دست دلالان سودجو به دست بنده رسیده است.

هر مترمربع یکصد و سی و پنج یورو که در اصل حتی نود یورو هم نیست.من ایمیل دریافتی را کامل در اختیار مجله قرار میدهم و امیدوارم ایمیل را بصورتی که است چاپ کنند تا شاهدی باشد بر مدعا.

جناب وزیر تقاضا دارم یک هیئت متشکل از افراد کارشناس را مامور فرمایند تا یک بررسی جامع از عملکرد این شرکت بعمل بیاورند تا ریشه یابی بشود که کاستی ها درکجاست؟ چرا این همه شرکت تحت عنوان شرکت برگزارکننده نمایشگاه مثل قارچ یکی پس از دیگری بوجود آمده است و رقابت شدیدی در افزایش نرخ نمایشگاه دارند و از طرفی امر را بر هیئت مدیره شرکت نمایشگاه بین المللی مشبح ساخته اند.

همینطور که در بالا نرخ خدمات کارگری کشور آلمان با نرخ خدمات کارگری ایران مقایسه شد و نرخ نمایشگاه درآلمان با آن هزینه خدمات اشاره شده متری 135 یوروبا نرخ ناچیز خدمات در ایران متداول است متری  245 یورو ، درضمن امکانات مخابراتی بهداشتی و انتشاراتی نمایشگاه های آلمان را با ایران مقایسه فرمایید. در آن نمایشگاه ها بالغ بر ده درصد نمایشگاه بطور رایگان در اختیار دانشگاه ها و موسسات تحقیقاتی  و پژوهشی قرار میگیرد.اینجا در ایران دریغ ازده متر مربع که مورد بهره برداری قرار گیرد.

از دید این حقیر سراپا تقصیر معلول علت را بلعیده است تا دید دانشمندان و اهل قلم چه باشد.

میرجواد دوراندیش

از اعضاء هیئت مدیره انجمن علوم صنایع چوب و کاغذ ایران

خواندن 12129 دفعه

مکنده های صنعتی دوراندیش (Dust extractor) ، بهداشت محیط کار
مکنده صنعتی و مکنده های مرکزی دوراندیش برای افزایش راندمان کار

تکنولوژی خطوط تولید درب
مشاوره، برنامه ریزی، پیاده سازی، اجرا و کنترل پروسه های تولید و تامبن تکنولوژی خطوط تولید صندلی و مبل

فروش انواع ماشین آلات لبه چسبان، پانل بر، گندگی، چوب خشک کنی، اره رام، اره نواری، کپی شیپر و ...